News

23/01/2011

A clear head and wellbeing

Frequent headaches, anxiety and stress.

CEFALY can change your life. With its pleasant

stimulative effect, it inhibits pain, arrests

headaches, calms anxiety and soothes stress.

A few sessions a week are all that’s needed

to restore your wellbeing, clear your head and

alleviate stress.

 

Indications

• Anterior tension headaches

• Migraines with or without aura

• Treatment of stress and anxiety

• Cluster headache

• Ophthalmic shingles

• Frontal sinusitis (symptomatic treatment)

• Trigeminal neuralgia affecting the first branch of the trigeminal nerve (Willis ophthalmic nerve).

 

Very recently external cranial neurostimulation has been developed. The technical progresses consist in having a practical and comfortable device. Before the technique wasn’t used because it was painful and complicate. STX-Med has made significant progresses in electronic and devices simple to use. The first device available is intended for supra orbital neurostimulation and so-called CEFALY® The company is currently doing researches about devices for other location of neurostimulation as occipital and neck. Therefore Cefaly technique is external neurostimulation but very similar to implanted neurostimulators: similar electrical parameters leading to same basic action of triggering action potentials on nerves at same frequency.

15/10/2010

Ultragel 2000 Ltd, is kindly informing  its partners that also in year 2010, we are participating in MEDICA Exhibition, Düsseldorf, 17-20 November, on  the world’s largest medical trade fair.

We are welcoming all our current or future hungarian and foreign partners on our stand E45, in hall 9.

Looking forward to meeting You!

(During the exhibition period there won’t be any intermission in online ordering and purchasing)

Medica 2010

Most popular products

Forum

No Topic!

Visitor counter

1
1
0
9
5
6
2

Más dimenzióban az egészségügyben

Kérdése van? Hívjon minket! +36 30 228 03 52

Sport gels

Jegeltük a problémát!

Félrelépés tanácsadó...

A sportsérülések előkelő helyen szerepelnek a mozgásszervi sérülések listáján, és ezen a téren különösen veszélyeztettek a tapasztalatlan, kezdő sportolók és a magukat régi formában elképzelő újrakezdők.

Sérülést azonban nem csak sportolás során lehet szerezni! A baj bárhol és bárkivel megtörténhet. Otthon, munkahelyen, túrázás és kirándulás alatt is keletkezhetnek kisebb-nagyobb zárt sérülések. Meghúzódhat, zúzódhat vagy kificamodhat a boka, a térd, a csukló vagy egyéb ízület.
 
Sportsérülés = sportról való lemondás?

Egy kis elmélet: a húzódás, a zúzódás és a ficam

Húzódás során az izmok a túlzott megterhelés hatására tartósan összehúzódnak, görcsbe rándulnak. Mindehhez elég egy elhibázott mozdulat, amit követően hirtelen az izomláznál jelentősebb fájdalom lép fel; emellett izommerevség és gyulladás is tapasztalható.
Zúzódás általában valamilyen külső erőbehatásra (pl. ütés, rúgás) keletkezik, és az izomrostkötegek szerkezetének kisebb-nagyobb mértékű roncsolódásával jár. Szemmel látható vörösödés és lila foltok jönnek létre, és jelentős fájdalmat érez a mozgásában is korlátozottá vált sérült.
 
Ficam esetén a túlzott erőbehatás következtében az ízületi fej elhagyja az ízületi árkot, és az ízületi szalagok megsérülnek. A ficam ízületi merevséggel és intenzív fájdalommal jár. A sérült tájék dagadt és véraláfutásos, sok esetben szabad szemmel látható az érintett terület deformálódása. Első teendő az elmozdult ízvégek helyretétele és a sérült szalagok helyreállítása, ha kell, akkor műtéti úton.
 

Ha már megtörtént a baj, szakszerűen kell cselekednünk! 

Mit lehet tenni annak érdekében, hogy minimalizáljuk a későbbi károsodást? Hogyan segíthetjük elő a gyógyulást, vagy egyszerűen csak mit tehetünk azért, hogy kevesebb fájdalmat kelljen átélnünk addig, amíg eljutunk az orvoshoz?
 
A teendők 4 tanács formájában foglalhatók össze. A könnyebb megjegyzés érdekében az angol és a német nyelvterületen is születtek betűszavak. A németeknél mint PECH-szabály, az angoloknál mint RICE-szabály ismert az, hogy mit kell tenni húzódás, zúzódás vagy ficam esetén
1, Szünetet tartani
2, Hűteni
3, Elasztikus kötéssel rögzíteni
4, MLehetőleg megemelni és felpócolni a sérült testrészt

Mi az előnye, ha hűtjük a sérült testrészt?

  • A hideg lassítja az agynak küldött fájdalom-üzeneteket, így fájdalomcsillapító hatású.
  • A hideg szűkíti a gyulladás miatt kitágult és áteresztővé vált ereket. Az érösszehúzódást követően az erekből való folyadék-kiszivárgás csökken, a duzzanat lohadni kezd.
  • A hideghatás hozzájárul a vérömlenyek kialakulásának a megelőzéséhez.
  • Ha “csak” hideget adunk a fájó testrésznek, akkor nem kell számolni a szintetikus hatóanyagú gyógyszerek jelentette mellékhatásokkal.

Borítókép: Tedd és ne tedd: a jegelés helyes alkalmazása

Mi a leghatásosabb módszer a hűtésre?

A „hidegterápia” akkor hatékony, ha az gyorsan és jelentősen csökkenti a bőr hőmérsékletét. Erre a célra a vizes zsebkendő vagy a nedves konyharuha kevésnek bizonyul.
 
Érdemes speciális, optimális méretű, a hűtendő testrészhez könnyen illeszkedő gélpárnát alkalmazni.
 
Az ULTRAGEL saját gyártású HOT&COLD Hideg/Meleg gélpárna a hűtőszekrényben vagy a fagyasztóban is lehűthető, és „készenlétben” tartható. 
 
Hidegterápia során körülbelül 15 perc alatt a bőr hőmérsékletének az átlagos 34 °C-ról körülbelül 15 °C-ra kell csökkennie, ezt követően a gélpárna levehető. Ideális esetben a létrejött fájdalomcsillapító hatás akár 2-3 órán át fennmaradhat.