Prontoderm® Nasal Gel / Orr gél – BBraun
Orrgél MDRO-dekolonizáláshoz (pl. MRSA esetén)
A Prontoderm Nasal Gel egy sűrű, viszkózus gél, amely az orrüreg hatékony tisztítására és többrezisztens kórokozók (MDRO) – különösen MRSA – dekolonizálására szolgál. Ápoló hatású, könnyen alkalmazható, és akár 24 órán keresztül tartó antimikrobiális védőréteget képez az orrnyálkahártyán.
Tulajdonságok:
-
Gél állagú készítmény MDRO-k (pl. MRSA) orrüregi dekolonizálására
-
Gátolja a kórokozók szaporodását, terjedését és átadását
-
Antimikrobiális barrierhatás akár 24 órán keresztül
-
Nem szárítja a bőrt vagy a nyálkahártyát
-
Kiváló tolerálhatóság, dermatológiailag tesztelve
-
Nem okoz bőrirritációt
-
Könnyen és pontosan adagolható
Kiszerelés:
Összetétel:
Előnyök
Speciális készítmény az orrüreg kezelésére
Jól ismert, alacsony allergénpotenciálú, kozmetikai termékekben gyakran használt összetevők
Víz bázisú gél, alkalmazása nem jár fájdalommal
Prontoderm rendszer
A rezisztens organizmusok százalékos aránya megemelkedett a kórházakban az elmúlt években. A meticillin rezisztens Staphylococcus Aureus (MRSA) kórokozót elkapó betegek körülbelül 15%-ánál alakult ki következményes fertőzés.
A Prontoderm képes gátolni az MDRO-k szaporodását, terjedését és átvitelét. Az EN13727 bizonyítja az MRSA, ESBL/ESCR és VRE elleni hatékonyságot. Továbbá a Prontoderm akár 24 órán át fennmaradó, mikróbák elleni védőgátat képez.
A multidrog rezisztens organizmusok (MDRO) megtelepedése egyre nagyobb probléma az egészségügyi rendszerben, és komoly hatása van a közösségre. A megtelepedés mindenáron elkerülendő a súlyos problémák, például fertőzések megelőzése érdekében, különösen műtéti beavatkozások előtt, katéterezett betegeknél, illetve immunszupprimált betegeknél.
Számos klinikai vizsgálat kimutatta, hogy az antimikróbás tisztálkodószerekkel (pl. Prontoderm®-mel) a tervezett műtét előtti éjjel, valamint reggel történő tisztálkodás csökkentheti a műtéti területen kialakult posztoperatív fertőzések előfordulási arányát.(SSI).*