Hírek

2024.07.15

Érdemes már a tervezési fázisban a kivitelezőnek és szállítónak egyeztetni!

Az egyik budpesti szakrendelőben azzal szembesültünk, hogy a kivitelező által felszerelt tartókonzolokra nem lehet felszerelni a RIMSA műtőlámpáit.

3 műtő egység került kialakításra, ahol nem volt megfelelő az előkészítés, azonban kollégáink leszedték a kivitelező által felrakott túlméretezett tartókonzolokat és sikeresen átalakították.

 

RIMSA műtőlámpa

 

RIMSA műtőlámpa

 

RIMSA műtőlámpa

2024.05.08

Csepelen új eszközök beszérzésében vettünk részt, ahol a fül-orr-gégészeti rendelő megújult. 

Csepeli fül-orr-gégészeti rendelő kezelőszék

 

A rendelő új kezeleőegységet, elektrokautert, kezelőszéket és kéziműszereket kapott.

 

Csepeli fül-orr-gégészeti rendelő átadás

2024.04.19

Az idei évben az fiatal sebészek (FISESZ) jócskán felülmúlták a tavalyi rendezvényüket programokban, létszámban, és a fő attrakcióban, az online skill képzésben amelyet összesen 4db LAPARO készülékkel végeztek.

A rendezvényen 3 Analytic és 1 3D virtual Apex modell állt rendelkezésre a résztvevőknek, ahol a fordulókat és a döntőt online is lehetett követni.

A rendezés nagyon profi volt, csakúgy mint a helyszín (Hotel Bál - Balatonalmádi), és a szervezés! Mindenki tette a dolgát, flottul zajlottak az események. ;)

A MEDTRONIC idén is szívesen kooperált az ULTRAGÉLLEL, így közösen vettünk részt a konferencián, ahol túlzás nélkül állíthatjuk, hogy nálunk igen nagy volt a "tolongás"! 

 

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

 

Az APEX modellel 3D-ben lehet szimulálni a műtéteket, az ANALYTIC szimulátorok kiválóan alkalmasak a 2D-ben való gyakorlásra.

 

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

2024.02.23

Az idei évben az ULTRAGÉL a konferencia egyik fő támogatójaként eszközökkel is támogatta az online 3 műtőből a közvetítéseket. 

Dr Dér János vezető operatőr a PUSEN új 7.5Fr szívó öblítő funkcióval rendelkező ureteroszkópjával végezte a kőzúzást, amelyet a résztvevők a konferenciateremből figyelhettek.

 

Dr Dér János PUSEN 7.5Fr ureteroszkóp

PUSEN 7.5Fr ureteroszkóp

Dr Dér János PUSEN 7.5Fr ureteroszkóp

Minimál Invazív Eljárások az Urológiaban Ultragel stand

 

És a lányok mindig szépek! :)

 

Minimál Invazív Eljárások az Urológiaban Ultragel stand

Minimál Invazív Eljárások az Urológiaban Ultragel stand

2024.02.07

A 140L-es Biobase HAST140 II gőzsterilizátorok mindenki legnagyobb megnyugvására megbízhatóan működnek a DPC-ben! 

 

Biobase HAST140 II gőzsterilizátor leírás

Nr.1 Termékek!

Látogató számláló

1
2
7
0
1
5
3

Más dimenzióban az egészségügyben

Kérdése van? Hívjon minket! +36 30 228 03 52

IPL és Laser gélek

Az IPL (intenzív pulzáló fény) gél használata fontos szerepet játszik a lézeres szőrtelenítés során. Néhány jelentőségét megemlítve:

A lézeres szőrtelenítés során általában átlátszó vagy áttetsző, vízbázisú hűtőgélt használnak, mint pl. az Aquaultra IPL & Laser gél. Ez a gél könnyű, lágy és sima konzisztenciájú, hogy megfelelően fedje a kezelt területet, és lehetővé tegye a lézerfény áthaladását a bőrön. Fontos, hogy a gél ne legyen túl vastag vagy ragadós, hogy ne akadályozza a kezelőfej sima mozgását a bőrfelületen, ugyanakkor kellőképpen vastag legyen ahhoz, hogy megfelelő hűtést biztosítson a bőrnek a kezelés során.

A lézeres szőrtelenítés géle általában klinikai minőségű, hypoallergén összetevőkből készül, hogy minimalizálja az irritációt és az allergiás reakciókat. Fontos, hogy az IPL vagy lézeres kezelésekhez kifejlesztett speciális gélt használjon, amely megfelel az adott kezelési gép és a bőrtípusa számára ajánlott előírásoknak. Ezenkívül a jó minőségű gélek gyakran vízállóak és nem zsírosak, könnyen lemoshatók a bőrről a kezelés befejezése után.

laserontharinglaserontharing (2)

**A lézeres szőrtelenítés hatásai**

A lézeres szőrtelenítés egy népszerű kozmetikai kezelés, amelynek célja a nem kívánt testszőrzet csökkentése vagy eltávolítása lézerfény segítségével. Íme néhány hatás, amit a lézeres szőrtelenítés eredményezhet:

1. **Tartós szőrzetcsökkentés:**
A lézeres szőrtelenítés segíthet csökkenteni a szőrnövekedést a kezelt területeken. Több kezelés után egyes embereknél hosszú távú eredmények tapasztalhatók, a szőrzet vékonyabbá, gyengébbé válik, és ritkábban nő vissza.

2. **Pontosság:**
A lézeres szőrtelenítés a szőrtüszőkre összpontosít, így eltávolítja a szőrt, miközben a környező bőr érintetlen marad. Ez pontos és célzott kezeléseket tesz lehetővé anélkül, hogy károsítaná a környező bőrt.

3. **Gyorsaság:**
A lézeres szőrtelenítés viszonylag gyorsan képes nagyobb testfelületeket kezelni. Ez hatékony megoldást jelent azok számára, akik nagyobb területeket, például lábakat, hátat vagy mellkast szeretnének kezelni.

4. **Benőtt szőrszálak csökkentése:**
A lézeres szőrtelenítés gyengíti a szőrtüszőket, ami segíthet a benőtt szőrszálak csökkentésében, amelyek gyakran problémát jelentenek más szőrtelenítési módszereknél, mint például a borotválkozás vagy gyantázás.

5. **Bőrtextúra javítása:**
A szőrzet eltávolításán túl a lézeres szőrtelenítés segíthet a bőr általános textúrájának és minőségének javításában is. A kezelés serkenti a kollagéntermelést, így a bőr simábbá és ragyogóbbá válik.

6. **Irritáció csökkentése:**
Az érzékeny bőrű emberek számára előnyös lehet a lézeres szőrtelenítés, mivel csökkenti a rendszeres borotválkozás vagy gyantázás szükségességét, ami gyakran bőrirritációhoz és borotvaégéshez vezethet.

 

Fontos megjegyezni, hogy a lézeres szőrtelenítés hatásai változóak lehetnek a hajszín, a bőrtípus és a használt eszközök minősége függvényében. Több kezelési sorozat lehet szükséges az optimális eredmények eléréséhez, és fenntartó kezelésekre is szükség lehet az eredmények megőrzése érdekében. Érdemes konzultálni egy képzett szakemberrel, hogy meghatározza, a lézeres szőrtelenítés megfelelő-e az Ön speciális igényeihez, valamint a lehetséges kockázatok és elvárások megbeszélése céljából.

 

**A lézeres szőrtelenítés folyamata**

1. **Konzultáció:**
A páciens konzultációra kerül, ahol a bőrt értékelik, és meghatározzák a lézeres szőrtelenítésre való alkalmasságot. A konzultáció során az orvos tájékoztatja a pácienst a folyamatról, a lehetséges kockázatokról, és megbeszélik az elvárásokat.

2. **Előkészítés:**
A kezelés előtt a kezelendő területet megtisztítják, és esetleg leborotválják a felesleges szőrt. A páciens védőszemüveget kap, hogy megvédje a szemét a lézersugaraktól.

3. **A lézeres készülék beállítása:**
Az orvos a páciens bőrtípusa és hajszíne alapján választja ki a megfelelő beállításokat a lézeres készüléken. A hullámhosszt és impulzusidőt úgy állítják be, hogy hatékony legyen a kezelendő haj és bőr jellemzőihez igazítva.

4. **Kezelés:**
A lézert a kezelendő területre irányítják, ahol a lézer energiája elnyelődik a szőrtüsző pigmentjében. A lézer hője károsítja a szőrtüszőt, ami lassítja vagy megállítja a haj növekedését. A kezelést megismétlik az egész területen, hogy minden szőrtüszőt célba vegyenek.

5. **Kezelés utáni teendők:**
A kezelés után a bőr piros és enyhén duzzadt lehet, ami normális, és általában néhány órától néhány napig tart. A páciens utókezelési útmutatót kap, például kerülni kell a napfényt, és nyugtató krémeket kell használni az esetleges irritáció csökkentése érdekében. Több kezelési alkalomra van szükség a legjobb eredmények eléréséhez, mivel a lézer csak az aktív szőrnövekedés során hatékony.

6. **Utólagos konzultációk:**
A pácienst utólagos konzultációra hívják, hogy értékeljék a kezelés előrehaladását, és szükség esetén további kezeléseket tervezzenek. Ezeken a konzultációkon az orvos megbeszélheti az esetleges mellékhatásokat, és ajánlásokat tehet az eredmények optimalizálására.

 

Fontos, hogy a lézeres szőrtelenítést tapasztalt és képzett szakember végezze, hogy biztosítsa a kezelés biztonságát és hatékonyságát.

 

**A lézeres szőrtelenítés ellenjavallatai**

Bár a lézeres szőrtelenítés általában biztonságos, vannak olyan helyzetek, amikor nem ajánlott vagy fokozott óvatosságot igényel. Íme néhány ellenjavallat a lézeres szőrtelenítéshez:

1. **Terhesség:**
A terhes nőknek általában nem ajánlott a lézeres szőrtelenítés, mivel a magzatra gyakorolt lehetséges kockázatok ismeretlenek.

2. **Bőrrák:**
Azoknak, akiknél aktív bőrrák van jelen, vagy akiknek kórtörténetében bőrrák szerepel, kerülniük kell a lézeres szőrtelenítést a rák terjedésének vagy súlyosbodásának kockázata miatt.

3. **Gyógyszerek és orvosi állapotok:**
Bizonyos gyógyszerek és orvosi állapotok növelhetik a bőr érzékenységét a lézerkezelésekre, vagy komplikációkat okozhatnak. Fontos, hogy a páciens tájékoztassa kezelőorvosát a kórtörténetéről és az alkalmazott gyógyszerekről, mielőtt lézeres szőrtelenítésre vállalkozik.

4. **Aktív bőrfertőzések:**
Az aktív bőrfertőzésekkel, mint például herpesz, bakteriális fertőzések vagy gombás fertőzések, rendelkező személyeknek kerülniük kell a lézeres szőrtelenítést, amíg a fertőzés teljesen meg nem gyógyul.

5. **Fényérzékenyítő gyógyszerek:**
Bizonyos gyógyszerek használata, amelyek érzékenyebbé teszik a bőrt a napfényre (fényérzékenyítő gyógyszerek), növelhetik a lézeres szőrtelenítés komplikációinak kockázatát. Fontos, hogy a páciens megbeszélje az esetleges gyógyszerhasználatot a kezelőorvosával.

6. **Bőrsérülések:**
A lézeres szőrtelenítést kerülni kell sérült vagy irritált bőrfelületeken, mint például nyílt sebek, égési sérülések, horzsolások vagy súlyos akne esetén.

7. **Sötét bőrtípusok:**
A sötét bőrszínű emberek fokozott kockázatot jelentenek a pigmentváltozások vagy a bőrsérülések szempontjából. Speciális elővigyázatossági intézkedésekre és berendezésekre van szükség a lézeres szőrtelenítéshez sötétebb bőrtípusok esetén.

8. **Napos expozíció:**
A közvetlen napfénynek való kitettség növelheti a bőr érzékenységét és a lézeres szőrtelenítés mellékhatásainak kockázatát. Ajánlott elkerülni a napozást a lézerkezelés előtt.

 

Fontos, hogy a páciens tájékoztassa kezelőorvosát az esetleges orvosi állapotokról, gyógyszerhasználatról és az aktuális egészségi állapotáról, mielőtt lézeres szőrtelenítést végeznének. Ez segít minimalizálni a kockázatokat, és biztosítja, hogy a kezelés biztonságos és hatékony legyen.

 

**Kiknek érdemes fontolóra venni a lézeres szőrtelenítést?**

A lézeres szőrtelenítés alkalmas lehet azok számára, akik nem kívánt szőrnövekedéstől szenvednek a test különböző részein, és tartós megoldást keresnek a szőrzet eltávolítására vagy csökkentésére. Íme néhány helyzet, amikor érdemes fontolóra venni a lézeres szőrtelenítést:

1. **Sötét, erős szőrzetű emberek:**
A lézeres szőrtelenítés a leghatékonyabb azoknál, akiknek sötét a szőrzetük, mivel a lézerfény jobban elnyelődik a szőrtüsző pigmentjében. Világosabb színű szőrzet, például szőke, ősz vagy vörös szőr esetén az eredmények kevésbé lehetnek hatékonyak.

2. **Rendszeresen más szőrtelenítési módszereket használók:**
Azok, akik rendszeresen használnak módszereket, mint például borotválkozás, gyantázás, epilálás vagy szőrtelenítő krémek, és tartósabb megoldást keresnek, előnyösnek találhatják a lézeres szőrtelenítést.

3. **Vastag vagy túlzott szőrnövekedéssel rendelkezők:**
Azok számára, akik túlzott szőrnövekedéssel küzdenek testük különböző részein, mint például a hát, mellkas, lábak, bikinivonal vagy arc, a lézeres szőrtelenítés segíthet csökkenteni a szőrzetet és növelni az önbizalmat.

4. **Benőtt szőrszálakkal küzdők:**
A lézeres szőrtelenítés hatékony megoldás lehet azok számára, akik rendszeresen benőtt szőrszálaktól szenvednek, mivel gyengíti a szőrtüszőket és csökkenti a benőtt szőrszálakat.

5. **Aktív életmódú emberek:**
Azok, akik aktív életmódot folytatnak és kevés idejük van a rendszeres borotválkozásra vagy gyantázásra, előnyösnek találhatják a lézeres szőrtelenítést a hosszú távú eredmények és a mindennapi szőrtelenítési rutin csökkentése miatt.

6. **Érzékeny bőrű emberek:**
Azok számára, akiknek érzékeny a bőrük, és irritációt tapasztalnak a hagyományos szőrtelenítési módszerek, például a borotválkozás vagy gyantázás miatt, a lézeres szőrtelenítés előnyös lehet, mivel kevésbé irritáló a kezelés.

 

Fontos, hogy konzultációt tervezzenek egy képzett és tapasztalt szakemberrel, mielőtt döntést hoznának a lézeres szőrtelenítésről. A konzultáció során a szakember felméri a bőr- és szőrtípust, megvitatja az elvárásokat, és tanácsot ad a kezelés alkalmasságáról az adott helyzetben.

 

**Milyen érzések léphetnek fel a lézeres szőrtelenítés során?**

A lézeres szőrtelenítés során különböző érzések tapasztalhatók, amelyek az enyhe kellemetlenségtől a könnyű fájdalomig terjedhetnek, az egyéni érzékenységtől, a kezelt területtől és a használt lézertípustól függően. Az alábbiakban néhány gyakori érzés található, amelyet a lézeres szőrtelenítés során tapasztalhatnak:

1. **Meleg:**
A kezelés során meleg érzés tapasztalható a kezelt területen, amit a lézer hője okoz, amely a szőrtüszőkre irányul. Ez a meleg érzés általában enyhe, és általában kényelmesnek érezhető.

2. **Csipkedés vagy bizsergés:**
Egyes emberek csipkedést vagy bizsergést érezhetnek a lézerimpulzusok során, ami hasonló érzés lehet, mint amikor egy gumiszalagot pattintanak a bőrre. Ez az érzés kifejezettebb lehet a test érzékenyebb részein.

3. **Fájdalom:**
Az egyéni fájdalomérzékenységtől és a kezelt területtől függően a lézeres szőrtelenítés néha enyhe fájdalommal vagy kellemetlenséggel járhat. Ez lehet egy enyhe szúró érzés vagy égető érzés, különösen az érzékeny vagy vékony bőrű területeken.

4. **Szag:**
A kezelés során enyhe égett szőr szagot lehet érezni, ami normális, mivel a lézer elpusztítja a szőrtüszőket.

5. **Bőrreakció:**
Közvetlenül a kezelés után a bőr piros lehet és enyhén duzzadt, ami hasonló egy enyhe napégéshez. Ez normális reakció, és általában néhány órától néhány napig tart.

6. **Érzékenység a kezelés után:**
Néhány ember a kezelés után érzékenységet, vörösséget vagy duzzanatot tapasztal a kezelt területen. Ez néhány napig tarthat, de általában magától elmúlik.

 

Fontos megjegyezni, hogy a lézeres szőrtelenítés során tapasztalható érzések egyénenként eltérőek, és a képzett szakember képes a kezelést úgy beállítani, hogy az a lehető legkényelmesebb legyen az egyén igényeihez és érzékenységéhez igazodva.

 

 

 

 

**HIFU hatásai**


A HIFU a High-Intensity Focused Ultrasound (magas intenzitású fókuszált ultrahang) rövidítése, amely egy fejlett technológia a bőrfeszesítés és bőrfiatalítás területén. Íme néhány lehetséges hatás, amit a HIFU kezelések eredményezhetnek:

1. **Bőrfeszesítés:**
A HIFU koncentrált ultrahang energiát juttat mélyen a bőr rétegeibe, ami összehúzza a kollagént és serkenti az új kollagén termelését. Ez jelentős bőrfeszesítéshez vezethet, különösen olyan területeken, mint az arc, a nyak és a dekoltázs.

2. **Ráncok és finom vonalak csökkentése:**
A kollagéntermelés serkentése révén a HIFU segíthet csökkenteni a ráncokat és finom vonalakat, így a bőr simább és fiatalosabb megjelenést kap.

3. **Bőrtextúra javítása:**
Az új kollagén képződésével a bőr textúrája összességében javulhat, egyenletesebbé és simábbá válik.

4. **Emelő hatás:**
A HIFU emelő hatást is kifejthet az arc bizonyos részein, például a szemöldöknél, az állvonalnál és az állnál, ami határozottabb és fiatalosabb megjelenést eredményez.

5. **Természetes eredmények:**
Mivel a HIFU a szervezet természetes folyamatait használja fel a kollagéntermelés fokozására, az eredmények természetes hatásúak lehetnek, és hosszú távon is fennmaradhatnak.

Fontos megjegyezni, hogy a HIFU hatásai változóak lehetnek, és függhetnek az egyéni bőrállapottól, a bőrprobléma súlyosságától és a végzett kezelések számától. Célszerű konzultálni egy szakképzett szakemberrel, hogy személyre szabott értékelést és tanácsot kapjunk a HIFU kezelés megfelelő alkalmazásáról.

**HIFU eljárás menete**


A HIFU eljárás, ami a High-Intensity Focused Ultrasound rövidítése, több lépésből áll, hogy a kívánt eredményeket elérjük. Az alábbiakban egy tipikus HIFU eljárás menete látható:

1. **Konzultáció:**
Az eljárás általában egy konzultációval kezdődik egy szakképzett bőrgyógyásszal vagy orvossal. Ezen a találkozón értékelik a bőrét, megbeszélik az egyedi igényeket és elvárásokat. A szakember azt is megállapítja, hogy alkalmas-e HIFU kezelésre.

2. **Bőrtisztítás:**
A kezelés megkezdése előtt a kezelendő területet alaposan megtisztítják, hogy biztosítsák, hogy ne maradjon szennyeződés, olaj vagy smink a bőrön.

3. **A kezelési területek kijelölése:**
A szakember a kezelendő területeket kijelölheti a pontosabb és célzottabb kezelés érdekében, hogy minden releváns zóna megfelelően legyen kezelve.

4. **Gél alkalmazása:**
Egy speciális gélt, MINT PL. az Aquaultra IPL & Laser gél alkalmaznak a kezelendő területre, amely vezető közegként szolgál, és segít az ultrahanghullámok egyenletes eloszlatásában a bőrön.

5. **Ultrahanghullámok alkalmazása:**
A szakember a HIFU készüléket használja, hogy koncentrált ultrahanghullámokat juttasson mélyen a bőr rétegeibe. Ezek a hullámok meghatározott mélységben melegítik fel a szövetet, ami serkenti a kollagén termelést és elősegíti a bőrfeszesítést.

6. **Kezelés:**
A kezelés során több terület is kezelhető, az egyéni igényektől függően. A szakember fokozatosan mozgatja a HIFU készüléket a kezelendő területen, és minden zónát gondosan kezel.

7. **Utókezelés:**
A kezelés után előfordulhat, hogy a kezelt területen vörösség, duzzanat vagy érzékenység jelentkezik. A szakember utókezelési utasításokat adhat, például a napfény kerülésére, nyugtató krémek használatára vagy más ajánlásokra, hogy csökkentse a kellemetlenségeket.

A szükséges kezelések száma változó lehet, az egyéni céloktól és a bőr állapotától függően. A szakember személyre szabott kezelési tervet készíthet, hogy optimális eredményeket érjen el.

**A HIFU kontraindikációi**


Bár a HIFU általában biztonságos kezelésnek számít, vannak bizonyos ellenjavallatok, amelyeket figyelembe kell venni. Az alábbi jellemzőkkel vagy orvosi előzményekkel rendelkező embereknek érdemes kerülniük a HIFU-t, vagy fokozott óvatossággal kell eljárniuk:

1. **Terhesség:**
Terhes nőknek kerülniük kell a HIFU-t, mivel az ultrahanghullámok hatásai a magzatra nem teljesen ismertek.

2. **Aktív bőrfertőzések vagy gyulladások:**
A HIFU elősegítheti a fertőzések terjedését vagy fokozhatja a kellemetlenségeket azoknál, akiknél aktív bőrfertőzések vagy gyulladások állnak fenn.

3. **Bőrrák vagy daganatok:**
Bőrrákos vagy daganatos elváltozásokkal rendelkező személyeknek kerülniük kell a HIFU-t, mivel a kezelés elősegítheti a rákos sejtek növekedését vagy a terjedés kockázatát növelheti.

4. **Implantátumok vagy fém protézisek a kezelési területen:**
A kezelési területen lévő fém implantátumok vagy protézisek zavarhatják az ultrahanghullámok vezetését, ami csökkentheti a kezelés hatékonyságát vagy komplikációkat okozhat.

5. **Nyílt sebek vagy friss hegek:**
A HIFU kellemetlenséget okozhat vagy megzavarhatja a gyógyulási folyamatot olyan személyeknél, akiknek nyílt sebeik vagy friss hegjeik vannak a kezelési területen.

6. **Autoimmun betegségek:**
Autoimmun betegségekkel, például lupusszal vagy reumatoid artritisszel rendelkező emberek fokozott kockázatot jelenthetnek komplikációkra vagy nem kívánt reakciókra a HIFU-val szemben, mivel ezek a betegségek befolyásolják az immunrendszert.

7. **Súlyos bőrbetegségek:**
Súlyos bőrbetegségekkel, például ekcémával, pikkelysömörrel vagy rosaceával küzdő személyek fokozott kockázatot jelenthetnek a HIFU kezelések során, a bőr érzékenysége miatt.

8. **Sugárkezelés története:**
Azoknak, akik korábban sugárkezelést kaptak a kezelési területen, fokozott óvatossággal kell eljárniuk a HIFU-val kapcsolatban, a szövetsérülés kockázata miatt.

 

Fontos, hogy a HIFU kezelés előtt minden orvosi előzményt és ellenjavallatot megbeszéljen egy szakképzett bőrgyógyásszal. A szakember értékelheti az Ön egyedi helyzetét, és tanácsot adhat arról, hogy a HIFU megfelelő-e az Ön igényeihez.

 

**Néhány lehetséges mellékhatás a HIFU után**

Bár a HIFU általában biztonságos és hatékony kezelésnek számít, néhány lehetséges mellékhatás előfordulhat, többek között:

1. **Vörösség és duzzanat:**
Közvetlenül a kezelés után enyhe vagy közepes vörösség

és duzzanat jelentkezhet a kezelt területen. Ez általában átmeneti, és a kezelés után néhány napon belül elmúlik.

2. **Érzékenység vagy fájdalom:**
Egyes emberek érzékenységet vagy fájdalmat tapasztalhatnak a HIFU kezelés után a kezelt területen. Ez lehet enyhe irritáció vagy kellemetlen érzés, de általában a kezelés után néhány napon belül elmúlik.

3. **Átmeneti véraláfutás:**
Egyes esetekben átmeneti véraláfutás jelentkezhet a kezelt területen a kezelés következtében. Ezek a véraláfutások általában néhány napon vagy egy héten belül elmúlnak.

4. **Átmeneti zsibbadás vagy bizsergés:**
Néhány ember átmeneti zsibbadást vagy bizsergést tapasztalhat a HIFU kezelés után a kezelt területen. Ezt az ultrahanghullámok bőrben lévő idegekre gyakorolt hatása okozhatja, és általában néhány naptól néhány hétig terjedő időszakban elmúlik.

5. **Felületi bőrégés:**
Ritka esetekben felületi bőrégés is előfordulhat az ultrahanghullámok által keltett hő következtében. Ez vörösséghez, hólyagosodáshoz és fájdalomhoz vezethet a kezelt területen. Fontos, hogy erről tájékoztassa bőrgyógyászát, ha előfordul.

6. **Hyperpigmentáció vagy hypopigmentáció:**
Egyes esetekben a HIFU kezelés után változások léphetnek fel a bőr pigmentációjában, például sötét foltok (hiperpigmentáció) vagy világos foltok (hipopigmentáció) jelenhetnek meg. Ezek a mellékhatások általában átmenetiek, de néhány esetben tartósak is lehetnek.

 

Fontos, hogy minden mellékhatást vagy nemkívánatos reakciót jelezzen bőrgyógyászának a HIFU kezelés után. A legtöbb mellékhatás enyhe és átmeneti, de fontos, hogy figyelemmel kísérjék őket, hogy elkerüljék az esetleges szövődményeket.