Hírek

2024.07.15

Érdemes már a tervezési fázisban a kivitelezőnek és szállítónak egyeztetni!

Az egyik budpesti szakrendelőben azzal szembesültünk, hogy a kivitelező által felszerelt tartókonzolokra nem lehet felszerelni a RIMSA műtőlámpáit.

3 műtő egység került kialakításra, ahol nem volt megfelelő az előkészítés, azonban kollégáink leszedték a kivitelező által felrakott túlméretezett tartókonzolokat és sikeresen átalakították.

 

RIMSA műtőlámpa

 

RIMSA műtőlámpa

 

RIMSA műtőlámpa

2024.05.08

Csepelen új eszközök beszérzésében vettünk részt, ahol a fül-orr-gégészeti rendelő megújult. 

Csepeli fül-orr-gégészeti rendelő kezelőszék

 

A rendelő új kezeleőegységet, elektrokautert, kezelőszéket és kéziműszereket kapott.

 

Csepeli fül-orr-gégészeti rendelő átadás

2024.04.19

Az idei évben az fiatal sebészek (FISESZ) jócskán felülmúlták a tavalyi rendezvényüket programokban, létszámban, és a fő attrakcióban, az online skill képzésben amelyet összesen 4db LAPARO készülékkel végeztek.

A rendezvényen 3 Analytic és 1 3D virtual Apex modell állt rendelkezésre a résztvevőknek, ahol a fordulókat és a döntőt online is lehetett követni.

A rendezés nagyon profi volt, csakúgy mint a helyszín (Hotel Bál - Balatonalmádi), és a szervezés! Mindenki tette a dolgát, flottul zajlottak az események. ;)

A MEDTRONIC idén is szívesen kooperált az ULTRAGÉLLEL, így közösen vettünk részt a konferencián, ahol túlzás nélkül állíthatjuk, hogy nálunk igen nagy volt a "tolongás"! 

 

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

 

Az APEX modellel 3D-ben lehet szimulálni a műtéteket, az ANALYTIC szimulátorok kiválóan alkalmasak a 2D-ben való gyakorlásra.

 

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

A LAPARO a FISESZ legnagyobb bummja

2024.02.23

Az idei évben az ULTRAGÉL a konferencia egyik fő támogatójaként eszközökkel is támogatta az online 3 műtőből a közvetítéseket. 

Dr Dér János vezető operatőr a PUSEN új 7.5Fr szívó öblítő funkcióval rendelkező ureteroszkópjával végezte a kőzúzást, amelyet a résztvevők a konferenciateremből figyelhettek.

 

Dr Dér János PUSEN 7.5Fr ureteroszkóp

PUSEN 7.5Fr ureteroszkóp

Dr Dér János PUSEN 7.5Fr ureteroszkóp

Minimál Invazív Eljárások az Urológiaban Ultragel stand

 

És a lányok mindig szépek! :)

 

Minimál Invazív Eljárások az Urológiaban Ultragel stand

Minimál Invazív Eljárások az Urológiaban Ultragel stand

2024.02.07

A 140L-es Biobase HAST140 II gőzsterilizátorok mindenki legnagyobb megnyugvására megbízhatóan működnek a DPC-ben! 

 

Biobase HAST140 II gőzsterilizátor leírás

Nr.1 Termékek!

Látogató számláló

1
2
8
1
8
7
9

Más dimenzióban az egészségügyben

Kérdése van? Hívjon minket! +36 30 228 03 52

Fizikoterápiás és TENS elektródák, Rehabilitációs gyógytornász eszközök

Mi az az elektroterápia?


Az elektroterápia egy olyan fizioterápiás forma, amely alacsony frekvenciájú elektromos áramot használ izomproblémák, gyulladások és neurológiai problémák kezelésére. Az elektroterápiás eszközök nem invazív és biztonságos módot kínálnak a fájdalom csillapítására és a sérülések gyógyulásának elősegítésére.

Az elektroterápia fontos szerepet játszik a fizikai rehabilitációban. Az elektromos áramokat gyenge vagy elsorvadt izmok stimulálására, izomerő növelésére, ízületi mozgékonyság fokozására és a sérült szövetek regenerálódásának elősegítésére használják. Különösen hasznos a műtét utáni felépülés során, valamint sportsérülések esetén.

Valószínűleg már hallottad az "elektrostimuláció" vagy "elektrostimulátor" szavakat, amelyek ismerősebbnek tűnhetnek számodra, mint sok más terápiás módszer. Valójában ez az egyik legrégebbi terápiás technika, amelyet már 1791-ben felfedezett Luigi Galvani. Segítségével enyhíthető a fájdalomérzet és számos ortopédiai betegség kezelhető.

Ezenkívül lehetőséget nyújt bizonyos izmok aktiválására és edzésére, akár az edzőterem alternatívájaként is.

Mire használják az elektroterápiát?
Fő indikációk:


01. Izom- és ízületi fájdalom

Az elektroterápia különösen hatékony az ízületi és izomfájdalmak kezelésében. Az érintett területre helyezett elektródák segítségével az elektromos áram stimulálja az idegeket és izmokat, javítja a vérkeringést és csillapítja a fájdalmat. Gyakran alkalmazzák ízületi gyulladás, sportsérülések, rándulások és húzódások okozta fájdalom csökkentésére.

02. Gyulladás és duzzanat

Az elektroterápia alkalmazható a test különböző részein jelentkező gyulladás és duzzanat csökkentésére. Az elektromos áram segíthet csökkenteni a gyulladásos anyagok termelődését, fokozza a véráramlást és elősegíti a nyirokelvezetést, így hozzájárul a duzzanat csökkentéséhez és felgyorsítja a gyógyulási folyamatot.


03. Neurológiai problémák

Az elektroterápiát gyakran alkalmazzák neurológiai problémákkal küzdő betegek rehabilitációjában, például stroke, bénulás vagy gerincvelő-sérülés esetén. Az elektromos stimuláció segítségével csökkenthető az izomspaszticitás, javítható az izomkontroll, és elősegíthető a motoros funkciók helyreállása.


04. Rehabilitáció

Az elektroterápia fontos szerepet játszik a fizikai rehabilitációban. Az elektromos áramokat gyenge vagy sorvadt izmok stimulálására, az izomerő növelésére, az ízületi mozgékonyság fokozására és a sérült szövetek regenerációjának elősegítésére használják. Különösen hasznos a műtétek utáni felépülés során, illetve sportsérülések esetén.

 

Hogyan működik az elektrostimuláció?

Az elektrostimuláció ugyanazon mechanizmus alapján működik, mint az idegrendszer, ahol az eszköz az elektromos jeleken keresztül szabályozza az akaratlagos izmok aktiválását.

Az elektrostimulációval így lehetőség van specifikus izomcsoportok kezelésére, az elektromos jelek intenzitásának, erejének és frekvenciájának változtatásával.

Az elektrostimuláció tehát az elektromos impulzusok felhasználásával utánozza az idegrendszer akaratlagos működését, ezáltal növeli a stimulált izmokon végzett edzés, gyulladáscsökkentő kezelés vagy rehabilitáció hatékonyságát.

Hogyan zajlik egy elektrostimulációs kezelés?

Egy elektroterápiás kezelés végrehajtása egyszerű, csak különös figyelmet kell fordítani az elektródák elhelyezésére az elérni kívánt céloknak megfelelően.

- Fájdalomcsillapítás: Általában, ha a fájdalom enyhítése a cél, az elektródákat a fájdalom körül négyzet alakban kell a bőrre helyezni.


- Izomerősítés vagy denervált izom kezelése: Az elektródákat az izom fascia végeire kell helyezni.
- Transzdermális gyógyszerbevitel (iontoforézis): Gumiszivacsok és elektródák használata szükséges. Az elektródákat a szivacsokba helyezve, azokat az ízület két oldalán kell elhelyezni, amelyet kezelni szeretnénk.

Ezután az áram intenzitását fokozatosan kell növelni, de soha nem szabad túllépni a fájdalomküszöböt.

Az elektrostimulációs kezelés lépései:
1. Mindig tisztítsa meg a kezelendő területet a kezelés megkezdése előtt.
2. Ha a bőr túlzottan szőrös, javasolt a terület borotválása, hogy jobb legyen az elektródák érintkezése.
3. Az ülés időtartamát a kezelés típusa alapján kell beállítani.

- Izomstimulációs programok esetén egy kezelés általában körülbelül 20 percig tart izomcsoportonként. Ha például a farizmot és a hasizmokat szeretné kezelni, az egész kezelés összesen körülbelül 40 percig tart.


- Fájdalomkezelés esetén a kezelés időtartama 30-40 perc között változhat, a kezelendő patológia és az elektromos impulzusok intenzitása alapján.

Ezért mindig ajánlott konzultálni orvosával, hogy pontos diagnózist és megfelelő terápiás útmutatást kapjon.

 

Miért használjuk az elektrostimulációt, és mely patológiákra ajánlott különösen?

Amint láthattuk, az elektroterápia sokoldalú, és az eszköz által leadott áram változtatásával különféle patológiákat és problémákat kezelhetünk. Különösen ajánlott a következő esetekben:

- Derékfájás és isiász
- Nyakfájdalom és feszültség okozta fejfájás
- Rándulások és zúzódások
- Általános fájdalom
- Teniszkönyök (laterális epikondilitisz)
- Golfkönyök (mediális epikondilitisz)
- Befagyott váll (periarthritis)
- Túlzott izzadás (hiperhidrózis)
- Zúzódások (hematómák)
- Duzzanat (ödéma)
- Izomtrophia és -atrophia
- Denervált izmok
- Inkontinencia
- Izomfáradtság
- Folyadékvisszatartás

Ezen patológiák mellett az otthoni vagy professzionális elektrostimulátor sportedzés támogatására is használható. Az amatőr és profi sportolók körében széles körben alkalmazzák és nagyra értékelik.

Használható az izomtónus növelésére, az edzésből és sérülésekből való felépülésre, valamint az izomerő visszaállítására.

elettrostimolatore

EMS vagy TENS, melyik készüléket válasszuk?

- TENS (Transzkután Elektromos Idegstimuláció): Elsősorban a fájdalom tüneteinek enyhítésére szolgál. Egy TENS készülék hatékonyan csillapíthatja a fájdalmat, de nem alkalmas izomstimulációra, mivel csak a bőr receptorait stimulálja, és nem a mélyebb izmokat.

- EMS (Elektromos Izomstimuláció): Az EMS célja az akaratlagos izmok aktiválása specifikus elektromos impulzusokkal. Emellett fájdalomcsillapító hatásokat is elérhetünk vele, hasonlóan a TENS készülékhez.

Az elektrostimulátorok által leadott áramok nem korlátozódnak csak a TENS és EMS típusú áramokra. Az orvos egyéb típusú eszközöket is javasolhat, az alábbi áramtípusokkal a kezeléshez:

- FES (Funkcionális Elektromos Stimuláció): Ideális férfi és női inkontinencia kezelésére, speciális anális vagy vaginális szondákkal.
- KOTZ: Szinuszos áram izomatrófia és scoliosis kezelésére.
- DENERVÁLT IZOM: Speciális áram a denervált izmok helyreállításához.
- INTERFERENCIÁLIS: Ideális áram fájdalomcsillapító kezelésekhez.
- IONTOFORÉZIS: Speciális áram a hiperhidrózis (túlzott izzadás) kezelésére.
- MIKROÁRAMOK: Segít a heg- és sebgyógyulás elősegítésében.

Látható, hogy az elektrostimulátorok többféle célra használhatók. A piacon találhatók egyfunkciós készülékek, amelyek csak egyféle áramot bocsátanak ki, valamint komplexebb, többfunkciós készülékek, amelyek két vagy több áramtípust is használnak különböző célokra. Ilyen például a Mio-Care Fitness elektrostimulátor, amely lehetővé teszi a fájdalom kezelését és az izomnövekedés serkentését is.

Milyen előnyei vannak az elektrostimulációnak?

Az elektrostimuláció előnyei többfélék, és összefüggenek azzal a speciális programmal, amelyet követ, valamint azzal az áramtípussal, amelyre az eszköz be van állítva.

Amint korábban említettük, a fájdalomcsillapítás terén hatékonyan csökkenthetők a kóros izomgörcsök és a fájdalom, különösen a hát és a nyak területén. Mindez az izomlazítást és fájdalomcsillapítást célzó speciális programokkal érhető el.

Az elektrostimuláció további előnyei az edzésben, sportban és tréningekben mutatkoznak meg, mivel növeli az izomtónust, erőt, állóképességet, valamint fokozza a perifériás érképződést és a vérkeringést.

Továbbá az elektrostimuláció segíthet a biológiai szöveteknek gyorsabban és célzottan felszívni a gyógyszerek hatóanyagait, valamint csökkentheti a hiperhidrózist (túlzott izzadást). Denervált izmok kezelésére szolgáló program esetén pedig lassíthatók az izomrostok degeneratív folyamatai, és elősegíthető a motoros funkciók helyreállítása.

Végül, az alkalmazott elektrostimulátor típusától függően lipolízis (zsírbontás) kezeléseket is végezhet, illetve serkentheti a mikrokeringést, ami segíti a felesleges folyadékok elvezetését.

 

Vannak-e ellenjavallatok vagy mellékhatások?

Általában az elektrostimuláció ellenjavallatai megegyeznek minden eszközös terápia esetében, beleértve a terhesség alatti használatot, akut gyulladásos állapotok esetén, illetve abnormális szövetszaporulatok (daganatok) esetén.

Különösen fontos, hogy ne használjon elektroterápiás eszközt:
- Rákos elváltozásokra a kezelési területen
- Fertőzött, duzzadt vagy akut gyulladásos területeken
- Bőrkiütések esetén (flebitis, tromboflebitis stb.)
- Nyílt sebek, dermatitisz vagy bőrgyulladás esetén

Továbbá, tilos az alkalmazása:
- Pacemakerrel rendelkezők esetében
- Szívbetegeknél
- Súlyos aritmiában vagy epilepsziában szenvedőknél
- Terhes nőknél
- Akut szorongásban szenvedőknél
- Súlyos betegségek esetén, mint például tuberkulózis, fiatalkori cukorbetegség, vírusos betegségek (akut fázisban), inguinalis mikózis és hasi sérvek
- Mágneses protézist használóknál

Javasoljuk, hogy elektroterápiás kezelést csak akkor alkalmazzon, ha a fájdalom oka ismert, és kizárólag szakorvosi konzultáció után.

Lehetséges mellékhatások:
- Túledzés, ha az irányelveket nem tartják be megfelelően
- Lehetséges bőrpír az elektródák alatt, különösen, ha az elektródák elhasználódtak vagy krémet használtak az alkalmazás előtt

Fájdalmas-e az elektrostimuláció?
Az elektrostimuláció általában fájdalommentes technikának számít. Azonban, ha még nem szokott hozzá, és nem használja helyesen az eszközt, az első néhány kezelés során enyhe kellemetlen érzés tapasztalható. Ne aggódjon, ha gondosan követi a használati utasításokat, ez nem fordul elő.

Ha először használ elektroterápiás eszközt, mindig javasoljuk, hogy kezdjen egy enyhe tónusjavító programmal, amely nem túl megterhelő. Javasolt fokozatosan növelni az áram intenzitását, kezdve egy kellemes, vagy legalábbis nem fájdalmas alacsony intenzitással, és a következő kezelésekkel fokozatosan emelni, soha nem túllépve a fájdalomküszöböt.

Minden áramtípus más érzést kelt a bőrön és az izmokban. TENS kezelés esetén az érzés kellemes bizsergés, és nem látható izomösszehúzódás. Az érzés hasonló lesz az **iontoforézis** programon is, ahol transzdermális gyógyszerbevitelt alkalmaznak.

EMS vagy FES programok esetén az izmok különböző időközönként összehúzódnak, és az érzés nyomásra emlékeztet, ami azonban nem okozhat fájdalmat. Az érzés hasonló az inkontinencia programnál is, ahol az elektromos áramot belsőleg, speciális szondák segítségével alkalmazzák.

 

Elektrostimuláció eredményei: előtte és utána

Az elektrostimuláció hatékony terápiás módszer, amely sok esetben rendkívül kielégítő eredményeket nyújthat, bár ezek számszerűsítése különleges értékelő eszközök nélkül meglehetősen összetett lehet. Otthoni vagy amatőr szinten fényképes összehasonlításokat lehet végezni az izomtónus értékelésére minden körülbelül 10 elektrostimulációs kezelést követően. Sportban és edzésben pedig terepvizsgálatok végezhetők az izomerő növekedésének mérésére, amelyet az elektrostimuláció okoz.

Kik használhatják az elektrostimulációt?

Az izomstimuláció mindenkinek elérhető, kivéve azokat, akiknél ellenjavallatok állnak fenn.

Otthoni, 2 vagy 4 csatornás készülékeink intuitívak, biztonságosak és hordozhatóak. Bizonyos esetekben, a diagnosztizált patológiától függően, gyógytornász irányításával használhatja az elektrostimulátort specifikus fizikai gyakorlatok közben.

Az elektrostimuláció korlátai általában a kezelt patológiákhoz vagy a rehabilitációs fázishoz kapcsolódnak, különösen műtétek utáni kezelések esetén, kivéve azokat a specifikus kezeléseket, amelyekhez gyógyszerek alkalmazása szükséges.

Alkalmazható az elektrostimuláció a fogyásra vagy a sportteljesítmény javítására?

Az elektrostimuláció nagyra értékelt támogatás a technikai és fizikai sportedzésekhez.

Különösen megfelelő programok használatával növelhető az izomerő és az állóképesség.

Az elektrostimulátor által generált elektromos impulzusokat a perifériás idegrendszer továbbítja az izmokhoz, és csak kisebb mértékben kapcsolódik a központi idegrendszerhez. Ezért javasolt a koordinációs edzés növelése annak érdekében, hogy az elektrostimulációval elért erőnövekedés előnyeit a központi idegrendszer optimálisan kezelni tudja, és azokat a sporttevékenység során hasznosítani lehessen.

 

Használható az elektrostimuláció fogyásra?

Két szempontot érdemes figyelembe venni. Az első az elektrostimuláció által kiváltott energiafogyasztáshoz kapcsolódik. A második az izomtevékenység által kiváltott metabolikus és anabolikus hatásokkal függ össze, függetlenül attól, hogy az hogyan jött létre.

Mivel az izmoknak energiára van szükségük a működéshez, az elektrostimuláció ezt elő tudja idézni, de a hatékony fogyás érdekében az energiafogyasztás növekedésének jelentősnek kell lennie.

Ezért ebből a szempontból javasolt valamilyen aerob tevékenység végzése (akár egy egyszerű séta is), hogy az energiafogyasztás hatékonyabban növekedjen. Az elektrostimuláció támogathatja az izomtónus növelését és az energiafogyasztást bizonyos területeken, így elősegítve a helyi fogyás hatékonyabb megvalósulását.

Hogyan válasszuk ki a legjobb elektrostimulátort az igényeinkhez?

Az elektrostimulátor kiválasztásakor fontos figyelembe venni a specifikus célokat, mint például a fájdalomcsillapítás, izomerősítés, rehabilitáció vagy sportteljesítmény növelése. Érdemes orvosi vagy szakmai tanácsot kérni, hogy a megfelelő típusú eszközt válasszuk a személyes szükségletekhez.

Elettrostimolazione quadricipiti

Az első szabály az, hogy olyan elektrostimulátort válasszunk, amely rendelkezik azokkal a programokkal, amelyek képesek kezelni az orvos által diagnosztizált patológiát. Minden esetben fontos, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy a készülék tanúsított orvosi eszköz.

Nem minden piacon kapható készülék bocsát ki minden specifikus áramot, amelyeket az előző bekezdésekben említettünk. Ezért elengedhetetlen az orvos segítsége abban, hogy megértsük, melyik a megfelelő terápia.

Másodszor, meg kell határozni, hogy hány izomcsoportot kell kezelni. Ez segít eldönteni például, hogy 2 vagy 4 csatornás modellt válasszunk. A csatornák számától függően ugyanis 2 vagy 4 izomcsoportot tudunk kezelni ugyanazzal a programmal.

Erősítő gumiszalagok CANDO® 8 szalagerősség - 45.5m
772 Ft + áfa = 980 Ft
Egységár: 17 Ft/méter + áfa = 22 Ft/méter
Körkörös átmérőjű gumis expander - 6 erősségi színben, 30m
945 Ft + áfa = 1 200 Ft
Egységár: 31 Ft/méter + áfa = 40 Ft/méter
Fizikoterápiás szilikon elektróda - 4mm-es JACK csatlakozóval 50X100mm
1 717 Ft + áfa = 2 180 Ft
Tens elektróda kábellel és 2mm csatlakozóval - 40x80mm (4db)
3 622 Ft + áfa = 4 600 Ft
Egységár: 906 Ft/db + áfa = 1 150 Ft/db
Kézerősítő gyurma Cando® Theraputty®, 6 erősségben - 85gr
3 780 Ft + áfa = 4 800 Ft
Kézerősítő ovális gumilabda 6 erősségi színben - CANDO®
3 780 Ft + áfa = 4 800 Ft
Erősítő gumiszalagok CANDO® 8 szalagerősség - 5.5m
4 094 Ft + áfa = 5 200 Ft
Egységár: 744 Ft/méter + áfa = 945 Ft/méter
Tens elektróda kábellel és 2mm csatlakozóval - 50x100mm (4db)
4 882 Ft + áfa = 6 200 Ft
Egységár: 1 220 Ft/db + áfa = 1 550 Ft/db
Gumis expander két markolattal - 5 erősségi színben, 120cm
5 433 Ft + áfa = 6 900 Ft
Körkörös átmérőjű gumis expander - 5 erősségi színben, 7.6m
6 378 Ft + áfa = 8 100 Ft
Egységár: 886 Ft/méter + áfa = 1 125 Ft/méter